دکل

 


انواع دکل

دكل مهاري G35:

                                                                                                                                                                                                        

 دکل‌ مهاري به دليل وزن کم و سهولت نصب و ارزان قيمت بودن داراي مزايا و کاربردهاي زيادي مي باشد و در مکان‌هايي که فضا با امکان زاويه بندي مناسب جهت نصب مهاري ها موجود باشد استفاده مي‌گردد. اغلب در شبکه تلفن همراه جهت نصب آنتن ها و تجهيزات راديويي ، بي سيم و شبکه‌هاي رايانه‌اي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.دکل‌هاي مهاري قابليت نصب بر روي سازه هاي ساختماني ،پشت بام منازل و ادارات و سوله هاي صنعتي را دارند.

در مناطق شهري با نصب دکل بر روي سازه که خود عامل افزايش ارتفاع دکل مي گردد مزيت بسيار خوبي جهت نصب آنتن و تجهيزات راديويي و وايرلس در ارتفاع بالا بدست می آید.اين نوع دکل‌ها در صورتي که روي زمين نصب گردند نياز به فضاي زيادي جهت نصب سيم مهارها دارند. به خاطر سبکي وزن، بهاي اين دکل‌ها کمتر از دکل‌هاي ديگر بوده و نصب آنها ساده و کم هزينه بوده و سرعت نصب آن بسيار بالاست.البته شايان ذکر است که جهت نصب اين دکل هابايد فونداسيون مناسبي با در نظر گرفتن ارتفاع دکل و محل نصب آن اجرا گردد.

در نقشه دکل مهاري که در ادامه مطلب آورده شده عدد مقابل Gنشان دهنده عرض قاعده به سانتيمتر مي‌باشد. اين دکل‌ها به دليل سبکي بيشتر در پشت بام‌ها نصب مي‌شوند و در هر 9 متر (يا 6 متر) به وسيله سيم مهار فولادي از سه جهت با زاويه 120 درجه مهار مي‌شوند.دكل هاي مهاري از تعدادي سكشن 3 متري كه به صورت نر و ماده بر روي يكديگر سوار شده و هر سكشن از يك بدنه لوله اي و اتصالات ميلگردي که از طريق جوش CO2بهم متصل شده اند تشكيل شده است .سكشن ها (قطعات 3 متري) بصورت مثلثي شكل بوده و هر سكشن طبق استاندارد داراي 8 رديف پله جهت افزايش مقاومت و ايستايي دکل و همچنين سهولت براي بالا رفتن از آن طراحي شده است .جهت جلوگيري از فرسودگي و زنگ زدگي ، دكل ها داراي پوشش گالوانيزه گرم 90 ميكرون هستند .استفاده از مواد اوليه استاندارد و با کيفيت و رعايت کليه استانداردهاي توليد سازه هاي فلزي ( Rohn ) و کنترل کيفي ( QC ) از عوامل اصلي در جهت توليد دکل با کيفيت بالا و استاندارد و مقاوم مي باشد

در کارگاه توليدي شرکت ارتباط گستران شبکه با رعايت کليه اصول ذکر شده جهت توليد دکل، دکلهاي مهاري با کيفيت و استاندارد بالا توليد و به بازار داخلي و خارجي عرضه مي گردند.

 

dakal1   dakal2   dakal3